Patagonia-liiga

Sivu 3 / 7 Edellinen  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Seuraava

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja LäPä7* lähetetty La 18 Kesä 2016, 08:52

Kokoonpano:
Vittorio Cane
Andrea Tommasi - Luigi Pallerone - Javier Iglesias - Colmcille Kavanagh
Mario Rosso - Alessandro Bellissimo
Tomáš Krejči - Ivan Kuznetsov - Paolo Maccaroni - Giovanni Tronchi

Vaihdossa:
Leevi Veikkola
Salvador García
Lorenzo Belloni
avatar
LäPä7*


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Oku Ankka lähetetty La 18 Kesä 2016, 09:49

Ei taida olla ihan mun puolustaja Very Happy
Mutta vaihetaas silti hieman kokoonpanoa:

Maalivahdit:
John Ericson (SWE)
Pekka Koivutie (FIN)
Timo Lintunen (FIN)
Puolustajat:
Ari Pekkala (FIN)
Dimitri Ivanov (RUS)
Harry Jackson (GBR)
Risto Kivimaa (FIN)
Mikko Juustola (FIN)
Kari Hai (FIN)
Simeon Larsson (SWE)
Eric Hamilton (USA)
Keskikenttäpelaajat:
Artur Huml (CZE)
Dennis Jackson (GBR)
Adam Hamilton (USA)
Olli Hämäläinen (FIN)
Oscar Maurer (SUI)
Tuomas Wirtanen (FIN)
Hyökkääjät (4-6 kappaletta):
Pyry Aavekangas (FIN)
Simo Suopursu (FIN)
Erkki Pekkala (FIN)
Hans Simeons (GBR)
Patrick Adams (CAN)
Matti Meikäläinen (FIN)

Aloituskokoonpanossa pelaavat lihavoitu, vaihdossa olevat kursivoitu.
avatar
Oku Ankka


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja CottonJoel lähetetty La 18 Kesä 2016, 09:53

Kokoonpano:

Maalivahti:
Julio Huigez

Puolustajat:
Juri Latazaveta
Victor Belou
Matt Purmon

Keskikenttäpelaajat:
Sami Ruokonen
Åke Sand
Michal Wzchilisanski

Hyökkääjät:
Cao Zheng
Marco Solencio
Hiro Yatsunima
Peter Lundberg

Vaihdossa:

Andreas Jifferman
Leo Runto
Jorgen Larren

CottonJoel


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Sienilapsi lähetetty La 18 Kesä 2016, 12:57

Sama kokoonpano jatkaa, lisätty vaihtopelaajat:

- Pedro Araújo (URU)

- Ankur Singh (IND)
- Yeong-Cheol Gang (KOR)
- Timur Aslan (KAZ)
- Zaahir Karimi (AFG)

- Yaroslav Kozlov (RUS)
- Shichiro Takanashi (JPN)
- Abdul Babur (PAK)

- Pietari-Pellervo Pajunpää (FIN)
- Bartolomé Peláez (URU)
- Darío Vázquez (CRC)

- Jelani Afolayan (SWZ)
- Lukas Astrauckas (LTU)
- Shirou Fukui (JPN)
avatar
Sienilapsi


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Tuoppi lähetetty La 18 Kesä 2016, 13:18

Seppo Rähmänen tulee Kalle Ässän tilalle.

Teen nuo muut jutut myöhemmin, sillä olen Ruotsissa.
avatar
Tuoppi


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Ton Roza lähetetty La 18 Kesä 2016, 14:21

Tänään kello 18:00 saakka aikaa tehdä siirtoja.
avatar
Ton Roza


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Ton Roza lähetetty La 18 Kesä 2016, 18:35

Pallohait FC 1-0 Ghieroni FC
23' Simo Suopursu (PAH)
90'+ 1-0 Tuomas Wirtanen (PAH)

FC Jupiter 0-0 Peräkylän Pojat
4' Mikko Platina (PEP)
16' Patrik Eeronen (PEP)
59' Taavetti Purokinkku (PEP)

FC TaiPa 2-1 FK Lokomotiv Vladivostok
16' Kalle Kesti (LOK)
18' Robert Crisscross (LOK)
20' 1-0 Walters Kazha (TPA)
36' 2-0 Jami Hynämies (TPA)
41' 2-1 Bibran Nacho (LOK)

Pohjolan Pallopojat 1-2 Sököping Fotboll Förening
16' 0-1 Göran Johansson (SFF)
35' 0-2 Gösta Konradsson (SFF)
53' 1-2 Devin Leonard (PPP)

Shroomtroopers FC 2-1 KS Ryba Rozdymkowata
6' Abdul Babur (SHR)
44' Jérémie Moulin (RKK)
47' 0-1 Veikko Korhonen (RKK)
84' 1-1 Darío Vázquez (SHR)
88' 2-1 Yaroslav Kozlov (SHR)

Sarjataulukko:
https: // docs. google. com /spreadsheets/d/1LKTpHFqVjeQxYLd6KqKx2pgR_CPEilLWENx8bsedJA0/edit?usp=sharing
(poistakaa välilyönnit)

Huomisen ottelut:
Shroomtroopers FC - FC TaiPa
FK Lokomotiv Vladivostok - Pallohait FC
Peräkylän Pojat - Ghieroni FC
Sököping Fotboll Förening - FC Jupiter
KS Ryba Rozdymkowata - Pohjolan Pallopojat

Huominen kierros käydään 18:00.
avatar
Ton Roza


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Tuoppi lähetetty La 18 Kesä 2016, 19:57

Artturi Viitanen tulee Taavetti Purokinkun paikalle.
avatar
Tuoppi


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Jonttu-Ankka lähetetty La 18 Kesä 2016, 21:11

Edelleen 4-3-3:

MV: Boycott
PUOL: Nursultabayev - Crisscross - Kvirkvelishvili - Prso
KK: Dostojevski - Shostakovich - Nacho
HYÖK: Mora - McCinnamon - Gogol

Vaihdossa:

Rybinski
De Santini
Tshabalala

Loukkaantuneen Kestin tilalle siis Nacho.

Jonttu-Ankka


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Don Barks lähetetty Su 19 Kesä 2016, 09:46

Kelly Carpenter

Matt Brown
Clayton Stone
Harvey Rogers
Clinton Hopkins
Wilbur McLaughlin

Seth Fitzgerald
Percy Barnes
Don Evans
Neal French

Devin Leonard

Vernon Vilkerson
Oscar Caldwell
Jorge Jackson


Vaihtopelaaja vaihdettu.
avatar
Don Barks


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja CottonJoel lähetetty Su 19 Kesä 2016, 10:35

Maalivahti vaihtuu Julio Huigezista Vladislav Jokorniviin ja keskikenttäpelaajissa Åke Sand vaihtuu Alex Wildeen.

Kokoonpano:

Maalivahti:
Vladislav Jokorniv

Puolustajat:
Juri Latazaveta
Victor Belou
Matt Purmon

Keskikenttäpelaajat:
Sami Ruokonen
Michal Wzchilisanski
Alex Wilde

Hyökkääjät:
Cao Zheng
Marco Solencio
Hiro Yatsunima
Peter Lundberg

Vaihdossa:
Andreas Jifferman
Leo Runto
Jorgen Larren

CottonJoel


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Ton Roza lähetetty Su 19 Kesä 2016, 20:21

Shroomtroopers FC 2-0 FC TaiPa
13' Abdul Babur (SHR)
45' 1-0 Shichiro Takanashi (SHR)
73' Walters Kazha (TPA)
88' 2-0 Pietari-Pellervo Pajunpää (SHR)

FK Lokomotiv Vladivostok 1-1 Pallohait FC
32' 0-1 Matti Meikäläinen (PAH)
69' John Ericson (PAH)
70' 1-1 rp. Mark McCinnamon (LOK)
86' John Ericson (PAH)

Peräkylän Pojat 2-1 Ghieroni FC
19' Alessandro Bellissimo (GFC)
25' Mario Rosso (GFC)
34' 0-1 Giovanni Tronchi (GFC)
39' Vittorio Cane (GFC)
40' 1-1 rp. Leo Massi (PEP)
44' Patrik Eeronen (PEP)
88' 2-1 Leo Massi (PEP)

Sököping Fotboll Förening 1-0 FC Jupiter
6' 1-0 Brynolf Hjalmarsson (SFF)
55' Peter Lundberg (JPT)
86' Hiro Yatsunima (JPT)
90' Sami Ruokonen (JPT)

KS Ryba Rozdymkowata 1-2 Pohjolan Pallopojat
15' 0-1 Devin Leonard (PEP)
18' Ramsay Barnes (RRK)
24' Don Evans (PPP)
27' Alessandro Provenzano (RRK)
40' Silvio Jimenez (RRK)
65' 1-1 Ryo Kuroki (RRK)
68' 1-2 Devin Leonard (PEP)

Sarjataulukko:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LKTpHFqVjeQxYLd6KqKx2pgR_CPEilLWENx8bsedJA0/edit?usp=sharing

Shroomtroopers ja SFF etenevät vakuuttaviin voittoihin ja nollaavat vastustajansa. Näillä tuloksilla molemmat joukkueet nousevat tasapistein sarjan kärkeen.
Pohjolan Pallopoikien Devin Leonard jatkaa huippuvirettään, ja tykittää kaksi maalia RRK:n verkkoon, nostaen kokonaismaalimääränsä neljään ja nousten maalitilaston kärkeen.
Ghieroni jatkaa rämpimistään sarjan viimeisellä sijalla, kolmesta ottelusta takana kolme tappiota, eikä huolia paranna yhden ottelun pelikiellon saanut Bellissimo.
Huomisen kierroksen jälkeen, ensi tiistaina siis, alkaa Liigacup, ja sen ensimmäisellä kierroksella liigan kahdeksan huonointa pelaavat vastakkain siten, että kolmas kohtaa kymmenennen, neljäs yhdeksännen jne. Kaksi parasta skippaavat kaksi ensimmäistä kierrosta ja pääsevät suoraan välieriin, neljän parhaan joukkoon, ja tällä hetkellä tästä edusta kamppailevat Shroomtroopers, SFF, PPP, Pallohait ja Peräkylän Pojat.

Yuk7onin joukkueen keskikenttämies Walters Kazha on yhden ottelun pelikiellossa.
Oku Ankan joukkueen maalivahti John Ericson on yhden ottelun pelikiellossa.
LäPä7*:n joukkueen keskikenttämies Alessandro Bellissimo on yhden ottelun pelikiellossa.
Tuopin joukkueen puolustaja Patrik Eeronen loukkaantui ja on sivussa viiden ottelun ajan.
CottonJoelin joukkueen keskikenttämies Sami Ruokonen loukkaantui ja on sivussa yhden ottelun ajan.
Aku Vankkiksen joukkueen keskikenttämies Silvio Jimenez on yhden ottelun pelikiellossa.
Ylläluetellut käyttäjät joutuvat tekemään siirtoja pitääkseen joukkueensa täysimiehisenä. Mikäli huomiseen deadlineen mennessä ei pelikuntoista/-kelpoista pelaajaa vaihda kokoonpanoon, joutuu pelaamaan vajaamiehityksellä.

Huomisen ottelut:
Pallohait FC - FC TaiPa
Ghieroni FC - Shroomtroopers FC
Pohjolan Pallopojat - Peräkylän Pojat
Sököping Fotboll Förening - FK Lokomotiv Vladivostok
FC Jupiter - KS Ryba Rozdymkowata

Huomisen deadline on kello 21:00.

EDIT: Tosiaan, en enää ilmoittele yksityisviestillä muista kuin virheistä, joten kannattaa ainakin kerran illassa käydä tämä tsekkaamassa.
avatar
Ton Roza


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Oku Ankka lähetetty Su 19 Kesä 2016, 21:17

Maalivahdit:
John Ericson (SWE)
Pekka Koivutie (FIN)
Timo Lintunen (FIN)
Puolustajat:
Ari Pekkala (FIN)
Dimitri Ivanov (RUS)
Harry Jackson (GBR)
Risto Kivimaa (FIN)
Mikko Juustola (FIN)
Kari Hai (FIN)
Simeon Larsson (SWE)
Eric Hamilton (USA)
Keskikenttäpelaajat:
Artur Huml (CZE)
Dennis Jackson (GBR)
Adam Hamilton (USA)
Olli Hämäläinen (FIN)
Oscar Maurer (SUI)
Tuomas Wirtanen (FIN)
Hyökkääjät (4-6 kappaletta):
Pyry Aavekangas (FIN)
Simo Suopursu (FIN)
Erkki Pekkala (FIN)
Hans Simeons (GBR)
Patrick Adams (CAN)
Matti Meikäläinen (FIN)

Maalivahti vaihdettu
avatar
Oku Ankka


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja LäPä7* lähetetty Su 19 Kesä 2016, 22:28

Kokoonpano:
Vittorio Cane
Andrea Tommasi - Luigi Pallerone - Leevi Veikkola - Colmcille Kavanagh
Mario Rosso - Salvador García
Tomáš Krejči - Lorenzo Belloni - Paolo Maccaroni - Giovanni Tronchi

Vaihdossa:
Javier Iglesias
Ayize Badu
Ivan Kuznetsov


A. Bellissimo -> S. García
J. Iglesias -> L. Veikkola
I. Kuznetsov -> L. Belloni
avatar
LäPä7*


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja CottonJoel lähetetty Su 19 Kesä 2016, 22:41

Sami Ruokosen tilalle tulee Leo Runto, puolustajissa Juri Latazaveta ja Victor Belou vaihtuvat Ylermi Mattilaan ja Jeremy ik Deljeen, hyökkääjissä Marco Solencio ja Hiro Yatsunima vaihtuvat Jorgen Larreniin ja Eduardo Hernandeziin.

Kokoonpano:

Maalivahti:
Vladislav Jokorniv

Puolustajat:
Matt Purmon
Ylermi Mattila
Jeremy ik Delje

Keskikenttäpelaajat:
Leo Runto
Michal Wzchilisanski
Alex Wilde

Hyökkääjät:
Cao Zheng
Peter Lundberg
Jorgen Larren
Eduardo Hernandez

Vaihdossa:

Andreas Jifferman
Markus Tonner
Hiro Yatsunima

CottonJoel


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Aku Vankkis lähetetty Ma 20 Kesä 2016, 01:24

Vähän uusittua kokoonpanoa kehiin vaihtopelaajien kera:

4-3-3

Maksymilian Zielinski (POL)

Antonije Mihajlović (SRB)
Alessandro Provenzano (ITA)
Bryce Brooks (ENG)
Jérémie Moulin (FRA)

Eusébio De Santigo (POR)
Antonios Papadopoulos (GRE)
Veikko Korhonen (FIN)

Ramsay Barnes (CAN)
Gottfried Zilberschlag (GER)
Ryo Kuroki (JPN)

Vaihtopelaajat:

Fabiano Lecce (ITA)
Yevgeny Konstantinov (RUS)
Iisakki Kajaste (FIN)
avatar
Aku Vankkis
Admin


http://pistepotti.foorumini.com

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Tsar Kappazard lähetetty Ma 20 Kesä 2016, 07:48

Sököping FF:n uusi kentällinen:

Sama 3-4-3 taktiikka
MV: Jonas Svensson
P:Joakim Andersson, Petter Henriksson, Sebastian Robinsson
KK:Lars Pettersson, Linus Nilsson, Göran Johansson, Tomas Simonsson
H:Gösta Konradsson, Brynolf Hjalmarsson, Fredrik Albertsson

Vaihtiksia: Kalle Larsson, Gustav Jensson, Nils Ingvarsson
avatar
Tsar Kappazard


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Tuoppi lähetetty Ma 20 Kesä 2016, 16:53

Kari Pupula tulee Patrik Eerosen tilalle
avatar
Tuoppi


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Yuk7on lähetetty Ma 20 Kesä 2016, 17:52

4-4-2

Pondrius Anjovis (LTU)

Anton Tamm (EST)
Turill Kilipov (RUS)
Larry Gold (ENG)
Sedar Blejko (ALB)

Haneul Song (KOR)
Jami Hynämies (FIN)
Tony Andersson (SWE)
Manuel Guttig (FRA)

Francesco Michino (ITA)
Aleks Byels (HUN)

Vaihdossa:
David Nord (IRL)
Derek Smith (ENG)
Patrick Wave (CAN)
avatar
Yuk7on


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Ton Roza lähetetty Ma 20 Kesä 2016, 22:13

Kokoonpanoa muuttaessa olisi hyvä muistaa muuttaa myös numerot, sillä ne on laitettu taktiikaan mukaan. Valitettavasti en ehtinyt Yuk7onia tästä huomauttamaan, mutta ensi kerraksi sitten.

Patagonia-liiga; kierros 4

Pallohait FC 1-2 FC TaiPa
36' 0-1 Aleks Byels (TPA)
44' 0-2 Francesco Michino (TPA)
70' 1-2 Kari Hai (PAH)
73' Haneul Song (TPA)

Ghieroni FC 1-1 Shroomtroopers FC
16'   Salvador García (GFC)
54' 0-1 Pietari-Pellervo Pajunpää (SHR)
66' 1-1 Paolo Maccaroni (GFC)

Pohjolan Pallopojat 1-2 Peräkylän Pojat
33' 0-1 Matti Koni (PEP)
56' 0-2 Leo Massi (PEP)
71' 1-2 Devin Leonard (PPP)

Sököping Fotboll Förening 0-1 FK Lokomotiv Vladivostok
67' Sebastian Robinsson (SFF)
73' 0-1 Mark McCinnamon (LOK)

FC Jupiter 2-0 KS Ryba Rozdymkowata
19' 1-0 Alex Wilde (JPT)
32' Ryo Kuroki (RRK)
70' 2-0 Leo Runto (JPT)

Sarjataulukko:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LKTpHFqVjeQxYLd6KqKx2pgR_CPEilLWENx8bsedJA0/edit?usp=sharing

Neljäs kierros on pelattu, ja pieniä yllätyksiä nähdään.
LäPän Ghieroni avaa pistetilinsä tasapelillä sarjakärkeä Shroomtroopereita vastaan, ja Lokomotiv nappaa avausvoittonsa Sököpingiä vastaan.
Shroomtroopers ja Peräkylän Pojat ovat kahden kärki ja tienaavat siis suorat välieräpaikat liigacuppiin. Loput joukkueet joutuvat kamppailemaan ensimmäisestä kierroksesta alkaen.

Vankkiksen, Yukonin ja Läpän olisi hyvä tehdä siirtoja joukkueensa eteen, ja Yukon (sekä muutkin vastaisuudessa) muistaa vaihtaa numeronsa samalla kun vaihtaa numeronsa.

Seuraavat ottelut (Ke 22.6.)
FC Jupiter - FC TaiPa
Pohjolan Pallopojat - Pallohait FC
Sököping Fotboll Förening - Ghieroni FC
FK Lokomotiv Vladivostok - Shroomtroopers FC
KS Ryba Rozdymkowata - Peräkylän Pojat

PS: Liigacupin tilanteen näkee tuon "Sarjataulukon" alapuolella olevasta linkistä, toisesta taulukosta.
avatar
Ton Roza


Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Patagonia-liiga

Viesti kirjoittaja Sponsored content


Sponsored content


Takaisin alkuun Siirry alas

Sivu 3 / 7 Edellinen  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Seuraava

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Takaisin alkuun


 
Oikeudet tällä foorumilla:
Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa